
Korábban a Momentumot érte erős kritika, miszerint Magyarország érdekeivel szemben politizálnak Brüsszelben, ugyanakkor a Magyar Péter vezette Tisza párt még náluk is messzebb ment – mondta legújabb videóelemzésében Deák Dániel. A XXI. Század Intézet vezető elemzője kiemelte: még Donáth Anna és Cseh Katalin sem mondta ki, hogy örülnek annak, ha Magyarország nem kap meg bizonyos forrásokat, és őket sem támogatták olyan nyíltan külföldről, mint ahogyan például Manfred Weber Magyar Péteréket, aki az Európai Néppárt valenciai kongresszusán is arról beszélt, hogy a Tiszának kell irányítania Magyarországot.
Tegnap kezdődött az Európai Néppárt kétnapos kongresszusa a spanyolországi Valenciában, aminek célja, hogy a küldöttek jóváhagyják a párt új irányvonalát és ismét megválasszák vezetőjüknek Manfred Webert – kezdte legújabb videóelemzését Deák Dániel. A XXI. Század Intézet vezető elemzője kiemelte: Ursula von der Leyen és Manfred Weber az eseményen az Európai Néppárt vezetőjeként ismét teljes mellszélességgel kiállt Ukrajna mellett, emellett Magyar Pétert is megemlítette a beszédében, aki szerinte 2026-ban átveszi Magyarország irányítását.
Manfred Weber kijelentése megerősítette mindazt, amit eddig is látni lehetett: a Tisza párt a globalista politikai elit pártja, amelyik beáll minden kérdésben a brüsszeli álláspont mögé és támogatja például Ukrajna uniós tagságát.
Mindennek az előzménye volt már, amikor ukrán zászlós pólóban tapsoltak felállva Volodimir Zelenszkij ukrán elnök háborúpárti beszédének, illetve amikor a szavazások során rendre támogattak bizonyos háborúpárti lépéseket. Ugyancsak erős elszólás volt Kollár Kinga kijelentése, amelyben elmondta, hogy örül és pozitív dolognak tartja, hogy felfüggesztettek bizonyos uniós forrásokat Magyarország számára, amely szerinte jelentősen rontja a magyarok életszínvonalát és ez az ellenzéknek kedvez a 2026-os parlamenti választáson – mondta Deák Dániel. Az elemző hangsúlyozta: ez egy nyílt beismerése volt annak, hogy Brüsszel és a Tisza párt összejátszik, arra törekednek, hogy például az uniós források visszatartásával ártsanak Magyarországnak, amiből ők politikai hasznot húznának, majd kormányon támogatnák a brüsszeli elvárásokat, például Ukrajna uniós tagságát.
A Tisza párt a botrány kezelésére irányuló kommunikációjában elkezdte azt állítani, hogy az uniós forrásokat a kormány korrupciója miatt tartják vissza. Ezt az állítást Magyar Péter is többször megismételte – emlékeztetett az elemző, hangsúlyozva: ennek ugyanakkor Magyar Péter a szöges ellenkezőjét nyilatkozta még egy évvel ezelőtt, akkor a 444-nek azt mondta, Brüsszel hibájából nem jönnek a források, hiszen nem nézik jó szemmel, hogy Magyarország képviseli a gazdasági és politikai érdekeit. A Tisza vezetője akkor még azt is kiemelte, hogy jogtalannak tartja a forrásvisszatartást. Ugyancsak ezt az álláspontot erősítette meg a napokban Gerzsenyi Gabriella is, a Tisza EP-képviselője, aki elmondta egy beszédében, hogy politikai okok miatt zárolták az uniós forrásokat. Magyar Péter álláspontja azért változhatott meg a kérdésben, mert azóta Brüsszelből kapja a pénzét, emellett az Európai Néppártnak lett a tagja – mondta Deák Dániel.
Emlékeztetett, ilyen kommunikációt még a Momentum sem engedett meg magának,
Donáth Anna és Cseh Katalin is még csak arról beszélt, hogy a kormány helyett például az önkormányzatok osszák szét az uniós forrásokat, de a források visszatartásának nem örültek nyilvánosan. Ez azt jelenti, hogy még a liberális Momentum sem engedett meg magának annyira radikális brüsszelita álláspontot, mint amit most a Tisza párt esetében láthatunk. Ennek megfelelően a 2026-os parlamenti választás fő kérdése az lesz, hogy egy szuverenista vagy a brüsszeli elvárásoknak alárendelődő kormánya lesz-e Magyarországnak – zárta a videóelemzését Deák Dániel.